Травневі свята… Як ви ставитеся до цих св…, вибачте, краще сказати не свят, а вихідних? На мою думку, це – великий сором. Вже незабаром буде 20 річниця незалежності України, а в нашому календарі далі червоними літерами позначені чужі, комуністичні свята.
Наш народ давно вже не святкує ці “свята”, але вже звикли до них, як до законних вихідних, які кожен старається використати для залагодження своїх нагальних справ: хто порається на городі, хто – на господарстві, а хто – планує якусь поїздку.
Я належу до останніх. Принаймні, так планую провести ці вихідні дні цього року. До речі, в Криму на південному узбережжі на “майські празніки” важко знайти вільний номер, ціни на той період стрімко зростають у відповідь на великий наплив відпочивальників.
Цього року я планую поїздку на один з екзотичних островів у Середземному морі: Ібіца чи Мальорка. Це – популярні серед європейців курорти, на яких не піднімають ціни на травневі свята. Добра нагода скористатися цим. Це – доволі дорогі курорти, але в травні все ж таки ранній сезон і проживання в пристойних готелях у цей період цілком є доступним.
Отже, даю запланований попередній маршрут (дати приблизні, можливі уточнення в різну сторону):
1. Переїзд до Будапешту автотранспортом (24-25 квітня).
2. Проживання в Будапешті 1-2 доби, екскурсії.
3. Переїзд в Братіславу, екскурсія по місту.
4. Переліт до Жирони (Іспанія) – біля Барселони.
5. Оренда авто, переїзд на один з іспанських курорті на березі Середземного моря в умовах гірського ланшафту неймовірної краси.
6. Проживання 1-2 дні в готелі на березі моря, екскурсії по узбережжю, в Барселону тощо.
7. Переліт на один з островів – Ібіцу чи Мальорку (29 квітня).
8. Проживання в одному з готелей острова на березі Середземного моря (приблизно 7 діб).
9. Переліт назад в Жирону, або існує варіант повертатися через Італію, зокрема через Пізу (там, де Пізанська вежа) з 1-2 денним перебуванням.
10. Переліт в Братіславу, повернення автотранспортом до України.
Тривалість поїздки – 16 днів, з 24.04-09.05, можливі зміни в бік зменшення тривалості з метою оптимізації витрат на поїздку.
Розрахункова величина витрат на поїздку – 200Є+-20Є на людину залежно від кінцевого варіанту, тривалості маршруту і кількості учасників.
До цієї суми ввійшли витрати на переїзди, 4 авіаперельоти, проживання. Не ввійшли сюди витрати на харчування, які будуть складати приблизно 10Є на день.
Аналіз плюсів і мінусів поїздки
+ прекрасна нагода відпочити на екзотичних островах
– ранній сезон, можлива погана погода та холодна вода у морі
+ всі заплановані готелі мають власні басейни, у яких вода вже точно прогріється
– відсутнє харчування
+ це якраз є перевагою, бо кожен може вибирати спосіб харчування: у готельних кафе-барах (приблизно 10Є на добу), або харчуватися самостійно – всі номери обладнані кухнею, холодильником тощо. Я особисто віддаю перевагу другому варіанту, який є більш гнучким і економним.
І останнє. Це – не є якийсь комерційний проект, а поїздкою виключно для друзів та знайомих. Тому, хто бажає приєднатися – може залишати заявки прямо в коментарях, але право приймати рішення про склад учасників залишаю за собою.
IhorKo каже:
Ех, теж би поїхав, але:
1 – сумніваюся вкластися в 200Є на людину з авіаперельотами (навіть візейр)
2 – потрібно відкривати візи (минулого року правда їздив в Італію на 2 тижні відкривав візу шенген в Польщу
Ігор Ткач каже:
Це – мінімальна ціна, вкластися важко, але можна. Принаймні 220Є цілком реально. Але це – для друзів. Хіба би трапилася добра людина, то можна взяти в свою компанію.
Але, на жаль, цю подорож з різних причин доведеться відкласти на осінь. Все залишається актуальним, крім часу – орієнтовно вересень 2010р.