Чому люди бояться кредитних карток?
На свій подив я зустрівся із багатьма ситуаціями, в яких побачив, що чимало людей бояться користуватися і навіть до рук брати кредитні картки. Тоді спробував проаналізувати причини, які викликали у них таке ставлення. Так я виокремив П’ЯТЬ ПРИЧИН СТРАХУ ПЕРЕД БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ. Розглянемо їх детальніше.
1. Незнання, нерозуміння, як правильно і безпечно ними користуватися.
Банальна причина страху перед всім новим і невідомим. Тим більше, коли мова йде про наші кровні, зароблені важкою працею, гроші. Ну, як тут довірити їх куску пластика чи страшному ящику, що називається банкомат. Все б нічого, але раптом цей ящик “з’їсть” мою картку (а отже і мої гроші!!!), не поверне зі своїх нутрощів?
Кумедних випадків, коли пенсіонер з останніх сил виривав з банкомату свою картку, яку той то “з’їдав”, то повертав, можна згадати чимало. А що говорити, коли банкомат взагалі може не повернути картку через якусь помилку, неправильну дію власника картки. Навіщо людині стільки мороки, стільки переживань, якщо можна користуватися звичайними грішми.
Все це – суто суб’єктивні психологічні проблеми несприйняття чогось нового і закономірна боязнь невідомого й не до кінця зрозумілого. Аналогічну фобію викликає, наприклад, комп’ютер у людей далеких від новітніх технологій. Від цього нікуди не дітися, лише час та усвідомлення додаткових переваг від їхнього використання допоможе подолати ці комплекси.
2. Відсутність фінансової дисципліни
Використання кредитних карток вимагає суворої внутрішньої самоорганізації та дотримання фінансової дисципліни. У противному випадку будуть сумні наслідки.
Чимало я чув таких випадків. Наприклад, юнак повністю виплатив кредит за карткою – на його думку. Але банально не перевірив залишок на рахунку. Через декілька років дрібний несплачений залишок виріс у доволі велику суму боргу завдяки нарахованим відсоткам та накладеним штрафам.
Недотримання термінів сплати, забудькуватість, несерйозне ставлення тягне за собою великі проблеми. Зрозуміло, що власні недоліки, не бажаючи їх визнавати й боротися з ними, часто люди переносять на когось. У даному випадку у своїх проблемах звинувачують банк, кредитні картки, банкомати і загалом всю фінансову систему.
3. Чутки про неприємні пригоди знайомих
Подібні історії про людей, які користувалися кредитними карточками і потрапили у велику халепу, мають здатність швидко поширюватися серед людей, сіючи страх перед банками і банківськими технологіями. Не можу сказати, що безпідставно, адже попри явну вину самих людей, що порушили певні правила, банки повинні були б коректно ставитися до своїх клієнтів і нагадувати про можливі проблеми у випадку несплати. З юридичного погляду банки звісно праві, а ось з морального…
Будемо вважати, що ця причина носить об’єктивний характер, адже звичайні люди не повинні вникати у численні юридичні тонкощі та процедури, а покладатися на порядність банківської установи й прозорість її правил.
4. Звичка використовувати готівкові гроші
Ця звичка також породжує страх. Все ж таки паперові гроші для наших людей звичніші. Та й приємніше тримати у руках пачку купюр, аніж пластикову картку. Якось надійніше виглядають готівкові гроші. І якщо вже доводиться користуватися кредиткою (зарплату, стипендію перераховують), то тільки для зняття готівки через банкомати. А ці банкомати інколи не працюють – особливо в передсвяткові дні. Одним словом, лише зайва головна біль.
Звісно, це – пережитки, стереотипи людей, які ще не відчули переваг використання платіжних карток у різних сферах життя. Хоча для безпечного використання потрібно знати і для себе виробити особливі правила, які опишу в окремому матеріалі.
Паперові гроші – такий же уявний еквівалент вартості нашої праці, а також товарів і послуг, як і платіжна картка. Вони не є безпечніші – радше навпаки: готівку можна загубити, можуть викрасти безповоротно. Картка у таких випадках зможе зберегти ваші кошти (якщо ви не тримаєте пін-код у гаманці разом із карткою ).
5. Низький рівень захищеності карток з магнітною стрічкою
Попри все потрібно наголосити, що найпоширеніші у нас пластикові карти з магнітною стрічкою мають доволі низький рівень захисту коштів, й існують чимало способів зняти гроші з вашої карточки без вашого відома, навіть не знаючи таємний пін-код.
Якщо вас це питання дуже хвилює, то радимо використовувати платіжні картки, що реалізовані за чіповою технологією, яка в Україні дедалі більше стає популярною.
Виходячи з цих міркувань наявність певних сумнівів у людей щодо безпеки коштів на їхньому картковому рахунку має об’єктивний характер, і тому існують суттєві підстави недовіряти цілком таким банківським технологіям.
Але тут варто знати одну особливість: відповідальність за збереження ваших коштів несете не ви, а банківська установа. У випадку несанкціонованого зняття грошей з вашого рахунку вам лише потрібно якнайшвидше звернутися до свого банку, щоб заблокувати рахунок. Далі вже банк проводить перевірку, розслідування і повертає вам кошти. Особисто ви ризикуєте втратити свої кошти лише у тому випадку, якщо не контролюєте свій рахунок.
Тому при використанні платіжних карток насамперед важливий постійний контроль за витратами. У цьому нам стануть у пригоді технології GSM та Інтернет банкінгу.
До речі, замовити собі кредитну картку можна прямо зі свого домашнього комп’ютера через Інтернет на сайті Приватбанку.
Якщо ви прямо через Інтернет самостійно замовите кредитку, то отримаєте подарунок – 10 грн. Це – окрім кредитного ліміту, яким можете безкоштовно користуватися, не сплачуючи жодних відсотків протягом 55 днів.
А можете замовити кредитну карту прямо тут:
Заповніть форму і гарантовано отримайте подарунок!
До речі, як доказ того, що подарунок ви таки отримаєте, я знайшов в інтернеті таку рекламку:
Але тут є один нюанс: БОНУС 10 ГРН. можете отримати тільки ТОДІ, коли ви самостійно заповните форму замовлення через Інтернет.
Якщо Ви просто звернетеся в банк, Вам також безкоштовно видадуть кредитку, але цей бонус отримає працівник банку.
Ігор Ткач
Андрій каже:
А яке ім’я слід вписувати у поле Ім’я???
Чи достатньо просто ім’я, чи повністю ПІБ, чи ім’я та прізвище на латині?
Ігор Ткач каже:
Як вам зручно, можна просто імя українською мовою
Дмитро каже:
Скажіть, будь ласка, скільки зазвичай коштує обслуговування кредитної картки на місяць?
І я правильно розумію, що при вчасній сплаті заборгованості, відсотки на суму використаних грошей не нараховуються на відміну від звичайного кредиту?
В чому підступ?
Дякую.
Д каже:
Скажіть, будь ласка, скільки зазвичай коштує обслуговування кредитної картки на місяць?
І я правильно розумію, що при вчасній сплаті заборгованості, відсотки на суму використаних грошей не нараховуються на відміну від звичайного кредиту?
В чому підступ?
Дякую.
Ігор Ткач каже:
Підступ тільки в тому, щоби присадити людину на використання кредитних коштів. А потім банки будуть пити з вас кров. Тому принцип має бути один: не використовувати коштів більше, ніж можна повернути повністю протягом 55 днів. Причому, обовязково погасити кредит повністю!!!
Навіть якщо ви погасили взяті кошти через 55 днів, але в поточному місяці знову витратили, скажемо, 1 тис.грн., то на цю тисячу нарахують відсотки за так зване використання кредитного ліміту. Тому краще гасити кредит до 25 числа кожного місяця, а 55 днів використовувати лише в особливих випадках. А вже в крайньому разі, коли терміново потрібні кошти, яких наразі нема, то можна скористатися всім кредитним лімітом. Тоді вже банку ви заплатите, але якщо старатися якнайшвидше кошти повернути – ця сума не буде такою великою чи критичною.
Тому я часто використовую цей механізм.
Ігор Ткач каже:
Насправді, кредитка від Приватбанку не є кредитною карткою в повному розумінні цього слова. Закордоном я тільки в Польщі міг нею користуватися, в інших країнах її взагалі не приймали.
Тому плата за обслуговування відсутня, як у звичайних дебетних карт.